Ana içeriğe atla

Simple Finance Demosu - Simple Finance ekranları neye benziyor? İlk izlenimler

SAP bu soruların cevabını verebilmek için çok güzel bir Simple Finance demo ortamı hazırlamış. Demo aslında static ancak gayet başarılı, SAP'nin S/4 HANA ile sunmak istediği fonksiyoneliteyi ve faydayı Simple Finance ürünü ve demosu ile gerçekten başarmış.

Demo ortamına şu adresten erişmek mümkün: http://demo.tdc.sap.com/speeddemo/d30b447c1a5fc502/

Tıkladığınızda göstereceği sayfaları sizin için hazırlıyor. Mobil cihazlardan da erişmek mümkün ancak akıllı telefonlarda ekran responsive değil.

 Ekrana tıkladığınızda önceden belirlenmiş senaryoya uygun olarak Simple Finance ekranları ardı ardına beliriyor.

Öcelikle John Smith isimli temsili kullanıcının log-in olduğunda karşısına gelecek olan kokpit beliriyor. İthiyyaç duyduğu tüm bilgiler KPI karoları (tile)'lar halinde karşısında .Böylece ekstra rapor çalıştırmadan ya da başka bir uygulamaya gitmeden tüm istedikleri karşısında, simple wins burada devreye girmiş.

Ayrıca renkler ve ikonlarla da dikkat çekilmek istenen KPI'lar one çıkarılıyor.Ayrıca detaya gitmek istendiğinde ise hem çeşitli grafikler hem de harita üzerinde gösterimle vurgulanmak istenen detaylar one çıkarılabilmiş.

En güzel özelliklerden birisi de SAP Jam entegrasyonu.SAP gerçekten Finans'ı basit ve eğlenceli hale getirmiş.Sevgiler,

Sarhan @beyanet_tr 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SAP Concur Nedir? Nasıl Deneyebilirim? Neden Concur kullanmalıyım?

Concur, SAP'nin 2014 yılında satın aldığı, dünyanın en çok kullanıcısı olan bulut tabanlı seyahat masrafı yönetim uygulamasıdır.

Concur'un gücü; sunduğu fonksiyonalitenin ötesinde, ekosisteminde barındırdığı iş ortaklarıdır. Binlerce iş ortağı sayesinde, kurumlar personelinin masraflarını kontrol etmenin ötesinde seyahatlerini planlama ve çok uygun fiyatlara karşılayabilme imkanına sahip olabilmekteler. Sizin için önceden pazarlığı yapılmış, konaklama, seyahat, yeme içme ve daha fazlası binlece şirket ve marka Concur pazar yerinde hazır beklemekte.

Ayrıca anlaşma sağlanan bu partner ağı kullanılarak yapılan her türlü harcamanın belgesi elektronik olarak saklanmakta ve SAP ERP'ye otomatik olarak akabilmektedir. Bu sayede her çalışanın kabusu olan masraf girişi ya da masrafların geç girilmesi ya da ödenememesi gibi durumlar ortadan kalkmaktadır.

Mevcut partner'ler için : https://www.concur.com/en-us/partners

2 kişilik bir şirketten 300.000 çalışanı olan bir gruba kadar her …

Key Innovations by S/4HANA 1709

Before the planned new version of S/4HANA 1709 has officially released, I had the planned innovations presentation pack from SAP. 

I would like to share with you since these information is free to share:

Version by version S/4HANA is offering better functionality and adoption path:


So the latest version is offering great functionality, Here are the Key Innovations:Better User Experience and Fiori Capabilities:


Usage of SAP Fiori 2.0 capabilities like SAP Fiori 2.0 overview pages, object pages and list reports.Conversion of legacy reports into SAP Fiori Apps via Analytical List PageIntegration of digital assistance capability: Usage of SAP Fiori Co-Pilot with quick actions and utilization of features like e.g. ‘Add from current screen’Establish EnterpriseSearch as useful entry point for every Business Object
Advanced Variant ConfigurationNew Engine Capabilities New state of the art algorithms designed together with Fraunhofer Institute Kaiserslautern, GermanyNew engine Performance optimized…

S/4 HANA nedir?

SAP'nin yeni nesil kurumsal kaynak planlama uygulamalarının bütüne verdiği isim diyebiliriz. 
03 Şubat 2015 tarihinde SAP CEO'su Bill McDermott, kurucu ortağı Hasso Plattner ve Yönetim kurulu üyesi Bernd Leukert tarafından tüm dünyaya duyuruldu.


S/4 HANA ismi içinde yer alan S-> Simple (basit) 4'de 4. nesi anlamına gelmektedir.

SAP, S/4 HANA ile birlikte, basitleştirilmiş ve yeniden tasarlanmış iş süreçlerini vaadediyor. SAP ERP yeniden yazılıyor diyebiliriz. İlk kez 2014 yılında duyurulan Simple Finance ürünü S/4 içinde standart olarak sunuluyor.

S/4 HANA hem cloud'da hem de on-premise olarak kullanılabilecek. HTML5 tabanlı bir arayüzle kullanılabilecek. Bu yeni arayüzün adı Fiori. Ayrıca S/4 HANA içinde gerçek zamanlı olarak kullanılabilecek bir analitik engini olan HANA Live da yer alacak. Böylece hem OLAP hem OLTP aynı veritabanında yer alacak.
S/4 ile daha basit veri modeli olacağından daha az veritabanı tablosu olacak ve daha az veriye ihtiyaç duyulacak.

Konuyla ilg…