Ana içeriğe atla

SAP Concur ile nasıl masraf girilir? Örnek Ekranlar ile anlatımı


Öncelikle Concur deneme sürümüne kayıt olmanız gerekiyor. Böylece 30 gün boyunca Concur 'u kullanabiliyorsunuz.

E-mail adresi ve belirlediğiniz bir şifre ile login olduğunuzda aşağıdaki ekran size karşılıyor, çok basit ve derli toplu, nasıl yapacağım diye bir manual ya da help dökümanına başvurmanıza gerek yok. Login olduktan sonra yandaki ekran size karşılıyor. Concur Logosunun yanında size adınızla hitap ederek yapabileceğiniz işlemleri ve daha once yapmış olduğunuz işlemleri gösteriyor.

Start a report'a tıkladığınızda masraf girişine hemen başlayabiliyorsunuz. Öncesinde kendinize ait bilgileri güncellemek isterseniz kolayca yapabiliyorsunuz bunu, örneğin şirketiniz masrafları hangi hesaba yatırmasını istiyorsanız bunu kolayca beliyleyebiliyorsunuz.Ya da kredi kartınızı tanımlayıp özellikle mobil versiyonunu kullanırken anlaşması şirketlerden yapacağınız masrafları basitçe yapabilmeyi sağlıyor.

Arık gerekli ayarlamaları yaptığımıza göre masraf girişine başlayabiliriz. Standart masraf girişi aslında çok kolay ama Concur bir de çabuk masraf giriş arayüzü de eklemiş.


Kategorize edilmiş masraf kalemlerini, ekranın sağından seçerek masrafınızı girmeye başlıyorsunuz. Ben örnek olarak FKOM2015 Barselona seyahatimi seçtim ve girdim.


 Taksi masrafım önceden belirlenen limitlerin üstünde olduğu için bana uyarı verdi bir açıklama girmemin işimi kolaylıştıracağını belirtti.


Masrafları submit ettim ve onay için beklemeye başladım :) Burada onaylayıcı da ben olduğumdan ekranımda göründü ve onayladım .


Daha sonrasında da bir masraf daha girip raporlar kısımından şirketimin durumunu inceledim.


Ben bu kısacık zaman zarfında Concur'u çok sevdim, kullanımı kolay, güvenli ve çok hızlı.

Sarhan, @beyanet_tr
 
 
  

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

S/4 HANA nedir?

SAP'nin yeni nesil kurumsal kaynak planlama uygulamalarının bütüne verdiği isim diyebiliriz. 
03 Şubat 2015 tarihinde SAP CEO'su Bill McDermott, kurucu ortağı Hasso Plattner ve Yönetim kurulu üyesi Bernd Leukert tarafından tüm dünyaya duyuruldu.


S/4 HANA ismi içinde yer alan S-> Simple (basit) 4'de 4. nesi anlamına gelmektedir.

SAP, S/4 HANA ile birlikte, basitleştirilmiş ve yeniden tasarlanmış iş süreçlerini vaadediyor. SAP ERP yeniden yazılıyor diyebiliriz. İlk kez 2014 yılında duyurulan Simple Finance ürünü S/4 içinde standart olarak sunuluyor.

S/4 HANA hem cloud'da hem de on-premise olarak kullanılabilecek. HTML5 tabanlı bir arayüzle kullanılabilecek. Bu yeni arayüzün adı Fiori. Ayrıca S/4 HANA içinde gerçek zamanlı olarak kullanılabilecek bir analitik engini olan HANA Live da yer alacak. Böylece hem OLAP hem OLTP aynı veritabanında yer alacak.
S/4 ile daha basit veri modeli olacağından daha az veritabanı tablosu olacak ve daha az veriye ihtiyaç duyulacak.

Konuyla ilg…

SAP Concur Nedir? Nasıl Deneyebilirim? Neden Concur kullanmalıyım?

Concur, SAP'nin 2014 yılında satın aldığı, dünyanın en çok kullanıcısı olan bulut tabanlı seyahat masrafı yönetim uygulamasıdır.

Concur'un gücü; sunduğu fonksiyonalitenin ötesinde, ekosisteminde barındırdığı iş ortaklarıdır. Binlerce iş ortağı sayesinde, kurumlar personelinin masraflarını kontrol etmenin ötesinde seyahatlerini planlama ve çok uygun fiyatlara karşılayabilme imkanına sahip olabilmekteler. Sizin için önceden pazarlığı yapılmış, konaklama, seyahat, yeme içme ve daha fazlası binlece şirket ve marka Concur pazar yerinde hazır beklemekte.

Ayrıca anlaşma sağlanan bu partner ağı kullanılarak yapılan her türlü harcamanın belgesi elektronik olarak saklanmakta ve SAP ERP'ye otomatik olarak akabilmektedir. Bu sayede her çalışanın kabusu olan masraf girişi ya da masrafların geç girilmesi ya da ödenememesi gibi durumlar ortadan kalkmaktadır.

Mevcut partner'ler için : https://www.concur.com/en-us/partners

2 kişilik bir şirketten 300.000 çalışanı olan bir gruba kadar her …

Key Innovations by S/4HANA 1709

Before the planned new version of S/4HANA 1709 has officially released, I had the planned innovations presentation pack from SAP. 

I would like to share with you since these information is free to share:

Version by version S/4HANA is offering better functionality and adoption path:


So the latest version is offering great functionality, Here are the Key Innovations:Better User Experience and Fiori Capabilities:


Usage of SAP Fiori 2.0 capabilities like SAP Fiori 2.0 overview pages, object pages and list reports.Conversion of legacy reports into SAP Fiori Apps via Analytical List PageIntegration of digital assistance capability: Usage of SAP Fiori Co-Pilot with quick actions and utilization of features like e.g. ‘Add from current screen’Establish EnterpriseSearch as useful entry point for every Business Object
Advanced Variant ConfigurationNew Engine Capabilities New state of the art algorithms designed together with Fraunhofer Institute Kaiserslautern, GermanyNew engine Performance optimized…