SAP Concur ile nasıl masraf girilir? Örnek Ekranlar ile anlatımı


Öncelikle Concur deneme sürümüne kayıt olmanız gerekiyor. Böylece 30 gün boyunca Concur 'u kullanabiliyorsunuz.

E-mail adresi ve belirlediğiniz bir şifre ile login olduğunuzda aşağıdaki ekran size karşılıyor, çok basit ve derli toplu, nasıl yapacağım diye bir manual ya da help dökümanına başvurmanıza gerek yok. Login olduktan sonra yandaki ekran size karşılıyor. Concur Logosunun yanında size adınızla hitap ederek yapabileceğiniz işlemleri ve daha once yapmış olduğunuz işlemleri gösteriyor.

Start a report'a tıkladığınızda masraf girişine hemen başlayabiliyorsunuz. Öncesinde kendinize ait bilgileri güncellemek isterseniz kolayca yapabiliyorsunuz bunu, örneğin şirketiniz masrafları hangi hesaba yatırmasını istiyorsanız bunu kolayca beliyleyebiliyorsunuz.Ya da kredi kartınızı tanımlayıp özellikle mobil versiyonunu kullanırken anlaşması şirketlerden yapacağınız masrafları basitçe yapabilmeyi sağlıyor.

Arık gerekli ayarlamaları yaptığımıza göre masraf girişine başlayabiliriz. Standart masraf girişi aslında çok kolay ama Concur bir de çabuk masraf giriş arayüzü de eklemiş.


Kategorize edilmiş masraf kalemlerini, ekranın sağından seçerek masrafınızı girmeye başlıyorsunuz. Ben örnek olarak FKOM2015 Barselona seyahatimi seçtim ve girdim.


 Taksi masrafım önceden belirlenen limitlerin üstünde olduğu için bana uyarı verdi bir açıklama girmemin işimi kolaylıştıracağını belirtti.


Masrafları submit ettim ve onay için beklemeye başladım :) Burada onaylayıcı da ben olduğumdan ekranımda göründü ve onayladım .


Daha sonrasında da bir masraf daha girip raporlar kısımından şirketimin durumunu inceledim.


Ben bu kısacık zaman zarfında Concur'u çok sevdim, kullanımı kolay, güvenli ve çok hızlı.

Sarhan, @beyanet_tr